Szkoła Edukacji Indywidualnej i Korepetycji

 • Język
  polski

  Kliknij, by wejść: Zobacz!

 • Język
  angielski

  Kliknij, by wejść: Zobacz!

 • Język
  niemiecki

  Kliknij, by wejść: Zobacz!

Zespół

Kim jesteśmy? Poznaj nasz zespół! Dowiedz się, komu powierzasz swoje zlecenia. Przeczytaj o naszym doświadczeniu. Firmę Retoryka tworzą ludzie tacy, jak Ty.

Żaneta Laps

Żaneta Laps

Jestem nauczycielką z uprawnieniami do nauczania w liceum, technikum, gimnazjum i szkole podstawowej. Ale sami

wiecie, że uprawnienia to „tylko papierek”. Ilu znacie nauczycieli, którzy nie powinni uczyć, bo – mimo swojej ogromnej wiedzy – kompletnie się do tego nie nadają? A może Twoje dziecko ma styczność z taką osobą w szkole?

Ja mogę szczerze powiedzieć, że jestem nauczycielką z POWOŁANIA. Kocham uczyć, zawsze lubiłam to robić, zawsze też chciałam. Natomiast wyniki uzyskane przez moich uczniów podczas siedmioletniej praktyki nauczania indywidualnego i wszelkie opinie i komentarze uczniów pozwalają mi na wysunięcie wniosku, że robię to całkiem nieźle. W pracy stawiam na rzetelność, kompetencje i pełen profesjonalizm. W życiu i pracy kieruję się wysokimi standardami etycznymi. Zawsze podchodziłam do obowiązków w ten sposób, co może być potwierdzone ocenami uzyskanymi przeze mnie na Uniwersytecie:

 • uzyskałam tytuł magistra filologii polskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego z oceną celującą na dyplomie;
 • dyplom licencjata (również z taką oceną);
 • ukończyłam studia w grupie 5% najlepszych absolwentów uczelni;
 • otrzymywałam stypendium rektora dla najlepszego studenta.

ŻanetaWażny jest dla mnie szacunek do drugiego człowieka i pozytywne nastawienie, w czasie zajęć nie stawiam się powyżej ucznia. Na zajęciach mniej mówię, pozwalam za to mówić uczniom. Stawiam na partnerskie relacje, pozbawione hierarchicznego dydaktyzmu, skupione raczej na komunikacji z dużą dozą wzajemnego szacunku i wysokimi wymaganiami.

W życiu prywatnym zajmuję się wychowaniem dwu i pół rocznej córeczki (której twarz mogą Państwo obserwować w logo firmy). W wolnym czasie chodzimy razem na spacery z psem, podczas których prowadzimy wiele rozmów na rozmaite tematy (tak, z tak małym dzieckiem można rozmawiać!).

Interesuję się psychologią, w szczególności zagadnieniami motywacji pozytywnej, mentoringu i coachingu. Lubię zagadnienia językowe skupione wokół retoryki.

Aleksandra Kubica

Aleksandra Kubica

Jestem miłą, pełną pozytywnego nastawienia, młodą nauczycielką języka niemieckiego, która posiada uprawnienia do nauczania na wszystkich szczeblach edukacji. Jako licencjonowana nauczycielka w swojej pracy skupiam się przede wszystkim na postępach człowieka, na jego zaletach, nie wadach. Dążę do tego, by w każdym rozbudzić ciekawość i dalszą chęć nauki, mimo iż jej początki często bywają trudne. Zawsze staram się zwracać uwagę moich kursantów na to, że w nauce języka obcego znacznie ważniejsze od zdolności i predyspozycji są chęci, dzięki którym można osiągnąć naprawdę wiele. Podczas lekcji stawiam wysokie wymagania i dużo oczekuję, jednocześnie skupiając się przede wszystkim na korzystaniu z języka w praktyce. Zachęcam uczestników do częstego zabierania głosu, ponieważ pozwala to na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce oraz utwierdza w przekonaniu, że dalsza nauka ma sens. W trakcie zajęć usiłuję rozwijać wszystkie cztery umiejętności językowe – umiejętność słuchania, czytania, mówienia oraz pisania, ponieważ dopiero takie połączenie przynosi faktyczne rezultaty w nauce języka obcego. Cały kurs obejmuje tematy z różnych dziedzin życia społecznego oraz kulturalnego danego obszaru językowego, takie jak: człowiek – pierwsze kontakty, liczby i czas, rodzina dom i czynności domowe, praca i tym podobne. Ponadto zajmuję się także przygotowaniem kursantów pod kątem wyjazdu do pracy w krajach niemieckojęzycznych. Dodatkowo staram się nieco przybliżyć kursantom kulturę oraz obyczaje mieszkańców Niemiec, co często budzi w nich duże zainteresowanie i pomaga zauważyć nie tylko różnice, ale także podobieństwa pomiędzy własną a obcą kulturą.

W wolnym czasie chętnie uprawiam różne sporty. Szczególnie chętnie pływam i chodzę po górach, jednakże lubię również od czasu do czasu odpocząć w zaciszu domowego ogniska, słuchając dobrej muzyki lub czytając książkę.

Joanna Wachowska

Joanna Wachowska

„The mediocre teacher tells, the good teacher explains, the superior teacher demonstrates, the great teacher inspires”. Zaczęłam opis mojej osoby od przytoczenia słów wielkiego amerykańskiego poety (Williama Arthura Warda). Tak jak Ward uważam, że rolą nauczyciela jest przekazywać wiedzę poprzez inspirację i budowanie ciekawości świata. Tą samą zasadą kieruję się na moich zajęciach i w relacjach z uczniami.

Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla różnych grup wiekowych, tj. uczę zarówno przedszkolaków, starsze dzieci, jak i przygotowuję osoby do matury z języka angielskiego (podstawa i rozszerzenie) czy osoby wyjeżdżające za granicę na delegacje bądź w celach zarobkowych. W trakcie kilku lat, kiedy zdobywałam doświadczenia jako nauczycielka języka angielskiego, wiele razy słyszałam, że uczniowie nie lubią, gdy nauczyciele przekazują im tylko „suche fakty” z książek. Wyciągnęłam z tego wnioski, dlatego w trakcie moich zajęć wykorzystuję wszelkie możliwe źródła dydaktyczne: materiały audiowizualne, artykuły prasowe i online, magazyny do nauki języka angielskiego, programy informacyjne (BBC, CNN, FOX itd.). Program i sposób nauczania jest zawsze dobierany indywidualnie dla ucznia / uczennicy. Jestem osobą otwartą, więc zawsze biorę pod uwagę wszelkie sugestie i propozycje ucznia. W ten sposób chcę pokazać, że nauka języka obcego to przede wszystkim zabawa i przełamywanie swoich barier.

Na co dzień staram się rozwijać swoje pasje, którymi są: literatura, języki obce, podróże i taniec. W wolnych chwilach najlepszą dla mnie formą relaksu jest spacer i kontakt z naturą lub dobra książka przy filiżance herbaty.

Zapraszam na swoje zajęcia – poznajmy się wzajemnie i odkryjmy wspólnie piękno języka angielskiego! „I’m here to teach you and inspire you, not to judge you”.

►Zajrzyj też na Retoryka Blog!